WordPress + Lava + Gerd Tarand

Mikko: Euroopa Parlament sillutas Moldovale tee Euroopasse

Thursday, 13.11.2014, 15:07 / SEISUKOHAD / RSS

Moldova välisministri Natalia Ghermaniga tegemas kampaaniat Euroopa Liidu toetuseks Edinetis.

(Pildil: Marianne Mikko Moldova välisministri Natalia Ghermaniga tegemas kampaaniat Euroopa Liidu toetuseks Edinetis.)

Europarlament ratifitseeris täna Euroopa Liidu ja Moldova Vabariigi vahelise assotsieerimislepingu, mis sillutab sotsiaaldemokraat Marianne Mikko kinnitusel Moldovale teed Euroopasse.

„Olen väga rahul Euroopa Parlamendi täiskogu tänase otsusega. See samm austab Moldova Vabariigi soovi ja näitab teisalt Euroopa Liidu liikmesriikide tahet näha tulevikus nelja miljoni elanikuga Moldovat lääne demokraatiate peres,“ ütles Mikko, kes on nii Eesti-Moldova parlamendirühma kui Sotsiaaldemokraatliku Erakonna väliskomisjoni esimees.

Mikko sõnul on Moldoval teha veel palju kodutööd, eriti õigusriigi arendamise ja süvendamise osas. „Oluline on kõigi kolme Kopenhaageni kriteeriumi täitmine ehk tublisti tuleb pingutada ka demokraatia laiendamise ja turumajanduse edendamise vallas,“ lisas ta.

„Aitasin kahe nädala eest Põhja-Moldova külades teha valimiskampaaniat välisminister Natalia Ghermanil, kes oli assotsieerimislepingu Moldova-poolne pealäbirääkija. On ülimalt tähtis, et 30. novembril toimuvad Moldova üldvalimised annaksid võidu Euroopa-meelsetele jõududele,“ rõhutas Mikko.

Riigikogu kiitis Euroopa Liidu ja Moldova vahelise assotsieerimislepingu heaks 4. novembril.

Tags: , ,