WordPress + Lava + Gerd Tarand

Noored haritud eestlased krabidega tutvumas

Monday, 12.10.2015, 11:58 / SEISUKOHAD / RSS

20.septembril toimus Göteborgis veerandsaja inimese osavōtul tore ettevōtmine.
Pealkiri on tegelikult eksitav. Üsna paljud Eesti noored on krabidega tuttavad juba aastaid, aga oli ka esmaüritajaid.

Tōsi, mis tōsi, et mitmendat-setmendat aastat järjest on Göteborgi kōrgkoolide eestlastest magistrandid, doktorandid ja post-dokid suve viimastel päevadel Alfred Otsa fondi toel ja professor emerituse Mart Mägi lahkel kutsel tema juures kodus krabisid söömas. Kohal oli peaaegu kogu fondi juhatus. Mari-Liis Maripuule siinkohal tänusōnad.

Pealtnäha tavalisest lōunastamisest on mitmekordne kasu.

Kaasmaalased saavad tarkusi, kuidas kōige optimaalsemal moel vōitu saada sellest suurepärasest, kuid pōikpäisest mereannist. Krabi söömise kogemuste vahetamise kōrval veeretatakse juttu ka oma töödest-tegemistest. Lisaks kōigele muule saadakse omavahel lähemalt tuttavaks. Alfred Otsa fondi esimees Peter Andrekson andis selleks igale laua ümber istuvale noormehele-neiule paar minutit enese tutvustamiseks aega.

Usutavasti oli ilusal septembrkuui eelviimasel pühapäeval toimunud üritus erakordse tähendusega uuele Chalmersi Tehnikaülikooli stipendiaadile Ivo Jaanisoole. Ent küllap kōik, kes kohale tulid, vōtsid meeleolukalt ürituselt midagi enesega kaasa.

Mina isiklikult teadmise, et Eesti noored on intelligentsed ja uudishimulikud, avatud maailmale. Ja lootuse, et ōppimise ja töötamise järel Rootsis, tulevad noored Eesti haritlased tagasi Maarjamale ennast teostama.

Tags: , , , , , , , ,